8th Grade 4.0 Honor Roll

Bachman, Makayla

Barker, Madeline

Bennett, Jadin

Bridgman, Hannah

Brinegar, Boyd

Farley, Luke

Fetcho, Chloe

Followwill, Melana

Greiner, Kallie

Jackson, Jenna

Johnson, Adrienne

Joos, Kayla

Kerby, Taylor

Lough, Jalee

McNabb, Alexis

Meyer, Scarlet

Prevo, Chelsea

Rudd, Leah

Schumaker, Callie

Stuchel, Addison

Umphress, Chloe

VanLaningham, Cadan

Vermeulen, Elizabeth J

Wagler, Madison

Warning, Madeline

Wemmie, Anna

Wilfawn, Stephyn

Will, Jada JoBeth

Young, Sophia

8th Grade 3.0+ Honor Roll

Anders, Grace

Bachman, Makenna

Bailey, Garrett

Bales, Adrian

Batterson, Collin

Bigsby, Jack

Bish, Tayden

Bollman, Isabella

Bragg, Dean

Brammer, Hope

Burton, Liberty

Byrd, Avery

Chickering, Elle

Closser, Myles

Cox, Adam Michael

Cox, Jocelyn

Cox, Lillian

Culbertson, Kaden Jon

Damazo, Niya

Dunkin, Alexander

Dunlavy, Madison

Early, Michael

Ervin, Jenna Ann

Fleming, Chance

Garmon, Allyson

Garmon, Jordan

Garmon, Matthew

Gilchrist, Kaya

Goodell, Tony

Grove, Olivia

Hale, Tatum

Hamm, Drake

Hanna, Connor

Harris, Maren

Hewitt, Tyler

Holt, Hailey R

Johnson, Alexander

Jolley Jr., Robert

Kreps, Jacob Michael

Larson, Caitlin

Lee, Jaxson Robert

Marshall, Tucker

Martin, Kade

Matheney, Justin

McCoy, Maxwell

McFarland, Rachel

Menster, Samuel

Miller, Luke

Nicoli, Cameron

Nizzi, Nakeya Yvonne

Olinger, Kaitlyn

Oliver, Daniel

Peden, Ryan

Piper, Cohen

Porter, Ella

Prevo, Michael

Rudd, Shawn

Ryan, Ian

Schooley, Haven

Scott, Blayne

Shirk, Trace

Shirley, John

Spargur, Sadie

Townsend, Brindley

Wiley, Emily Elizabeth

Williams, Elora K

7th Grade 4.0 Honor Roll

Carnahan, Isabelle

Glosser, Emerson

Joos, Kami

Luffy, Joshua

Nebel, Karston

Proctor, Austin

Shelton, Zachary

Shively, Sutton

Smith, Clara

Wemmie, Laura

Westercamp, Saydee

7th Grade 3.0+ Honor Roll

Anderson, Keelie Jane

Barnhart, Charley

Bell, Owen

Benge, Bryson

Benge, Chloe

Brown, Sydney

Burton, Charlize

Burton, Tyler

Cloke, Lucy

Closser, Mackenzie

Clymer, Garrett

Cremer, Lily

Cremer, Nolan

Danley, Merrik

Derby, Nicole

Fowler, Adien

Greever, Carter

Hall, Ashley Lea

Haskell, Kaden

Heckethorn, Camron

Hill, Julia

Hoover, Koleson

Hudson, Michaela

Huggins, Ella

Humphrey, Reese

Hunter, Holland

Ikerd, Robert Lyle

Johnson, Axton

Jones, Mary

Joos, Trevor

Kopera, Delannie

Kulmatycki, Emma

Lindberg, Drew

Mathews, Haylee

McCall, Blayton

Meeth, Cadince

Miranda, Isaiah

Moore, Laynee

Moore, Parker

Morrow, Emilia Renee

Newton, Emmitt

Panos, Regan

Pearson, Kodi

Perry, Elexis

Peterson, Andrew

Porter, Bethaney

Replogle, Carter

Replogle, Maxwell

Riley, Naomi Kay

Rumohr, Gabriella

Shirkey, Paige

Shirley, Mark

Sorensen, Deken

Stice, Chad

Thomas, Tristan

Thordarson, Brandon

Utt, Sydney

Vermeulen, Hannah Louise

Wettstein, Jessica

White, Mayci

Wuthrich, Cayler

Yoder, Veronica

6th Grade 4.0 Honor Roll

Erp, John

Lawson, Alistyn

McClure, Addison

McCoy, Quinn

Menster, Ben

Piper, Claire

Rudd, Alyssa

Shively, Alexia

VanLaningham, Cassidy

Warning, Abigail

Yoder, Paislie

6th Grade 3.0+ Honor Roll

Amstutz, Fiona

Bailey, Griffin

Batterson, Brooklyn

Bearden, Sarah R

Bertelsen, Autumn Ann

Bigsby, Charlie

Bish, Tucker

Cantrell, Presley

Cook, Aaron

Curtis, Averiel

Falk, Kyra

Fetcho, Landon

Frasher, Parker

Gnewuch, Mckynley

Grim, Andrea

Grim, Jackson

Heckethorn, Grace

Howell, Angel

Huff, Shalyn

Huggins, Payton

Katzartones, Gage

Klaus, Gavin

Kruser, Olivia

Lindberg, Brylie

Lindberg, Zoey Mireille

Lopshire, Christian

Maeder, Cora Grace

Meyer, Blaine

Miller, Jaxon

Mortenson, Avenley

Murry, Jace

Patel, Avi

Prevo, Brett

Price, Samantha

Ratterree, Colin Iver

Richardson, Dawson

Rominger, Rachel

Routt, Levi Michael

Rush, Belle

Scott, Duke

Skaggs, Ophelia

Smith, Brayden

Stines, Autumn Leigh

Thompson, DaniLee

Townsend, Braylee

Umphress, Ethan

Utt, Hayden

Walker, Dagon

Walker, Gavin

Warren, Charlie

Wettstein, Elana

Wettstein, Emmy

Wettstein, Kaylie

Wiley, Kade

Will, Carter Espen

Wilson, Jalena

Yoder, Brian

DCMS 5th Grade 4th Quarter Awards for Educational Achievement

Hayden Bankson

Lydia Barker

Anniese Beeler-Allen

Madi Bridgman

Lexus Campbell

Jace Cheney

Lauren Davis

Ethan Erdmann

Noelle Hill

Hayden Humphrey

Halle Husted

Mary Luffy

Ruella Ricardo

Morgan Schultz

Mason Simmons

Culee Smith

Teagan Snyder

Hayden Townsend

RaeAnn VanHemert

Augusta Warren

Alexander Wemmie

Darcy Wiegand

Nadia Zmolek